1.0um Висока моќност една фреквенција поларизација на влакна засилувач - Кина Connet ласерска технологија

1.0um Висока моќност една фреквенција поларизација на влакна засилувач

Краток опис:

Сите премиер висока моќност влакна засилувач

За kHz тесен linewidth оптички сигнал

Излезна моќност може да биде до 100W

висока ПО

без SBS

Ниско ниво на бучава каскадно засилувачи мулти-фаза влакна


 • Стандардна олово-време: 2-4 недели обично
 • Цена Услови: ФОБ Шангај
 • Производител: Connet ласерска технологија
 • Кориснички пакет / Големина: Да, ве молиме контактирајте со нас
 • Повеќе информации: Ве молиме контактирајте со нас
 • детали за производот

  Connet ласерска технологија Co, Ltd

  Тагови производ

  Опис на производот:

  Серијата МАРС висока моќност една фреквенција поларизација на засилувачи со влакна на Connet Ласерски се специјално дизајнирани за ултра тесни linewidth еден ласерски извори фреквенција, како што ласери на влакна врз основа на принципот на DFB или DBR. Овој вид на засилувач има можност за зголемување на ниска моќност оптички сигнал на големината kHz до 50W излезна моќност а во меѓувреме ги зачувува спектрален сопственост на влезниот сигнал. засилувач на МАРС серија користи висока моќност, со високи перформанси мулти-владата пумпа внатрешно, вработува технологија за двојно засилување обложување влакна и има интегриран дизајн на сите поларизација-одржување структура. моќност на излез може да бидат постојано во тек. засилувач на МАРС серија влакна е составен Клуч систем со микропроцесор внатре за контролирање. На предниот панел е опремен со прекинувач за да започне ласер, LCD екран за приказ на состојбата на моќ и на копчето за да се прилагоди на излезна моќ.

  Благодарение на долгогодишно искуство во справување со двојна обвивка влакна, Connet Ласерски спроведува соодветна оптимален дизајн на висока моќност поларизација на засилувачи со влакна, а со тоа постигнување на излез на висока ефикасност, додека прикривање на нелинеарни ефекти на растителни влакна. уникатна технологија на термички третман гарантира дека засилувачот benchtop влакна може да се управува стабилно за долго време. со голема брзина заштитата коло одговор следи моќта на влезни и излезни сигнали автоматски, така што тоа може да се намали работата на висок пумпа енергија во случај на паѓање на влезен сигнал да се осигури безбедноста на целиот систем.

  Серијата МАРС висока моќност benchtop поларизација за одржување на засилувачи со влакна на Connet ласер може да се користат во научни истражувања, кохерентен зрак комбинирање и кохерентен систем за откривање на сензори, итн

  карактеристики:

  • Висока излезна моќност: 0.5W ~ 50W

  • Ниско ниво на бучава фигура

  • Клуч систем

  • Вкупно премиерот влакна структура, висока ПО

  • Висока стабилност, висока доверливост

  апликации:

  • Кохерентна откривање
  • Кохерентна комбинирање
  • Atom заробување

  • влакна сензори

  • Фреквенција doubler

  спецификации :

  параметар

  единица

  спецификација

  Дел бр.

   

  MFAP-Yb-1-SF

  MFAP-Yb-5-SF

  MFAP-Yb-10-SF

  MFAP-Yb-20-SF

  MFAP-Yb-50-SF

  Оперативен бранова должина 1

  nm

  1040-1090

  Влезна моќност 2

  mW

  ≥1

  Излезна моќност 3

  W

  1

  5

  10

  20

  50

  поларизација

   

  линеарни

  Внесете Изолација

  dB

  ≥30

  излез Изолација

  dB

  ≥30

  Singal и шумот Сооднос

  dB

  ≥50

  Излезна моќ опсег може да се конфигурира

  %

  10-100

  Поларизација Истребување пол (ПЕР)

  dB

  ≥17

  ≥15

  Стабилност Излезна моќност 4(8h)

  %

  ≤ ± 2

  квалитет зрак

  M 2

  ≤1.2

  ≤1.3

  Вид на влез влакна

   

  PM980

  тип излезни влакна

   

  PM980

  PLMA влакна

  Должина на излез влакна

  m

  1

  оптички конектори

   

  FC / APC ((други опции на располагање)

  колиматор

  Напојување

  ВАЦ

  100-240

  температура операција

  0 ~ + 35

  температура на чување

  -40 ~ + 85

  ладење на владата

   

  Со воздушно ладење

  димензии

  mm

  19 "2U

  19 "3U

  1. Типични оперативен бранова должина: 1053nm, 1064nm, 1083nm;

  2. Типичен Излезна моќност: 1W, 5W, 10W, 20W;

  3. Стабилноста на излезна моќ се мери под 25 ℃, по 30 минути загревање.

  спектар :

  f4d9a0b8-7824-4464-ada0-e9ad855d8fca

  Подредување информации :

  MFAP-YB-10xx-B-PW-SF: PM

  10xx: Оперативни nm бранова должина, на пример: 1053nm, 1064nm, 1083nm

  B: B-Benchtop

  PW: Излезна моќност во W, на пример: 0.5-0.5W, 1-1W, 10-10W

  СФ: една фреквенција


 • Претходно:
 • Следно:

 • Connet ласерска технологија копродукции, Ltd е на високо-технолошкиот претпријатие основано во 2007 година, која е специјализирана за развој и производство на ласерски извор, ласерски, оптички влакна засилувач и сродни производи.

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ