1.0um CoSF-R High Power Narrow Linewidth Single Frequency Fiber Laser - China Connet Laser Technology

1.0um CoSF-R High Power Narrow Linewidth Single Frequency Fiber Laser

Përshkrim i shkurtër:

Optimizuar dizajn Udhëtim Vala, nuk ka valë në këmbë

linewidth shumë të ngushta, deri në nivelin e Hz

Ultra zhurmë të ulët faza

Të gjitha të projektimit PM fibra

prodhimit të lartë të energjisë pa SBS


 • Standard Lead-Koha: 2-4 javë tipike
 • Kushtet Çmimi: FOB Shanghai
 • Prodhuesi: Connet Laser Technology
 • Customized Paketa / Size: Po, ju lutemi na kontaktoni
 • Më shumë informacion: Ju lutem na kontaktoni
 • Detail Product

  Connet Laser Technology Co., Ltd

  Produkt Tags

  Connet CoSF-R energji të lartë të ngushtë linewidth vetme fibra frekuenca lazer është një lazer fibra të ulët të zhurmës të bazuar në teknologji të pronarit Connet, një patentë në pritje "optimizuar Ring zgavrën" i projektuar posaçërisht për të eliminuar valën këmbë Hapësinor Hole Burning (SHB) fenomen që duket lehtësisht në lineare lazer fibra zgavër. Ajo vjen me të veçantë polarizimi teknologji kontrolluese për të realizuar polarizimin qëndrueshme lineare, mode të vetme gjatësore, ultra-ngushtë linewidth frekuencë të vetme output lazer.

  Connet ngushtë linewidth vetme lazer fibër frekuenca është me punën e shkëlqyer me linewidth ultra-ngushtë në varg kHz, frekuencë shumë të ulët dhe Rin zhurma, dhe SMSR mirë më shumë se 50dB. Fuqia e lartë e ngushtë linewidth frekuencë të vetme fibra lazer CoSF-R miraton brenda dizajnin MOPA për të arritur pushtet të prodhimit deri në 50W përmes multi-fazë optimizuar gjithë fibër përforcues kryeministrin, dhe ndërkohë të shtypur plotësisht efektet jolineare si SBS.

  Fuqia e prodhimit e lartë të pushtetit të ngushtë linewidth frekuencë të vetme fibra lazer CoSF-R mund të jetë 50W dhe fuqia më e lartë e prodhimit gjithashtu mund të sigurohet sipas kërkesës. Qendra gjatësi vale mund të zgjidhet lirisht në rangun e 1010-1120nm si 1018nm, 1030nm, 1053nm dhe 1083nm, etj

   Features: 
  · Ultra-ngushtë linewidth
  · Frekuenca e qëndrueshme vetëm dhe operacion të vetëm polarizimi
  · No Mode-hopping, No jashtë shpërthyer zhurma
  · Faza e ulët dhe zhurma intensitet
  · dizajn fleksibile, gjatesi vale të ndryshme fakultative
  · output PM, PER lartë

  · Prodhimi Lartë Power: deri në 50W

  Aplikimet:

  · Fiber optike sensing
  · LIDAR
  · Atomic zënë
  · Laser spectroscopy
  · komunikimit koherente
  · të tjera kërkimore shkencore

  specifikimet:

  parametër

  njësi

  Specifikim

  Min

  Typ.

  Max

  Pjesë nr.  

  CoSF-R-1064-B-SF-HP

  Qendra gjatësi vale

  nm

  1010-1120nm

  Prodhimit të energjisë

  W

  0.5

  -

  50

  lloj lazer Output  

  CW, frekuenca Single & Mode Single gjatësore

  cilësi Beam

  M 2

  -

  1.1

  1.2

  Linewidth 1

  kHz

  -

  2

  20

  SMSR

  dB

  30

  40

  -

  polarizimi output  

  polarizimi linear

  raporti polarizimi zhdukja (PER)

  dB

  17

  -

  -

  Stabiliteti i prodhimit të energjisë (8hrs)

  %

  -

  ± 1

  ± 2

  izolimi output

  dB

  35

  -

  -

  Output varg harmonishëm të energjisë

  %

  10

  -

  100

  temperatura operative

  0

  -

  50

  temperatura Storage

  -40

  -

  85

  furnizimi me energji elektrike

  V AC

  100 ~ 240

  lloj fibër Output  

  Panda SM / LMA

  gjatësi fiber prodhimi

  m

  > 0.5

  lidhës optike  

  FC / APC ose Collimator

  dimension  

  19 "2U, 19" 3U

  specifikimet:Lorencian formë vijë me vonesë optike të 120us.

  Renditja e informacionit:
  CoSF-R-1xxx-B-<PW>-SF-HP  
  Gjatesi vale Standard: 1064nm, 1018nm, 1030nm, 1053nm dhe 1083nm, etj
  PW: prodhimit të energjisë
  Shënime: The prodhimit të energjisë mund të jenë të ndryshme në gjatesi vale të ndryshme. Specifikimet standarde janë të bazuara në 1064nm. Ju lutemi te kontaktoni Connet per detaje.


 • Previous:
 • Next:

 • Connet Laser Technology Co, Ltd, është një sipërmarrje të teknologjisë së lartë e themeluar në vitin 2007, e cila është e specializuar në zhvillimin dhe prodhimin e burimit lazer, lazer fibër, përforcues fibër optike dhe produkteve të përafërta.