1.0um Lartë Power Single Frequency Polarizimi Ruajtja Fiber përforcues - Kinë Connet Laser Technology

1.0um Lartë Power Single Frequency Polarizimi Ruajtja Fiber përforcues

Përshkrim i shkurtër:

All-PM fibra të lartë të pushtetit përforcues

Për kHz sinjal optik ngushtë linewidth

prodhimit të energjisë mund të jetë deri në 100W

PER lartë

pa SBS

zhurmë të ulët cascaded multi-fazë amplifiers fije


 • Standard Lead-Koha: 2-4 javë tipike
 • Kushtet Çmimi: FOB Shanghai
 • Prodhuesi: Connet Laser Technology
 • Customized Paketa / Size: Po, ju lutemi na kontaktoni
 • Më shumë informacion: Ju lutem na kontaktoni
 • Detail Product

  Connet Laser Technology Co., Ltd

  Produkt Tags

  Përshkrim i produktit:

  Seritë MARS energji të lartë të vetme frekuencë polarizimi ruajtjen Amplifikuesit me fibra të Connet Laser janë të dizajnuara veçanërisht për linewidth vetme burime të ultra-të ngushta lazer frekuencave, të tilla si lazer fibra bazuar në parimin e DFB ose DBR. Ky lloj i përforcues ka aftësinë e rritjes sinjal të ulët të energjisë optike në kHz magnitudë deri në pushtet 50W prodhimit dhe ndërkohë ruan pasurinë fantazme e sinjalit input. Seritë MARS përforcues përdor fuqinë lartë, performancë të lartë multi-mode pompë brenda, punëson teknologji të dyfishtë përforcim fibër veshja, dhe ka dizajn të integruar të të gjithë strukturës polarizimi-mbajtjen. Prodhimit të energjisë mund të tuned në vazhdimësi. Seritë fibër MARS përforcues është një sistem integral Turn-Key me mikroprocesor brenda për kontrollin. Paneli front është e pajisur me të kaluar për të filluar lazer, LCD për të shfaqur gjendjen e pushtetit dhe çelës për të rregulluar fuqinë e prodhimit.

  Falë përvojë të gjerë në trajtimin e fije të dyfishtë veshja, Connet Laser kryen dizajnin e duhur optimal ndaj polarizimi të lartë të energjisë mbajtjen amplifiers fibra, duke arritur të prodhimit të lartë të efikasitetit duke shtypur efektet jolineare e fibër. unike teknologji Trajtimi termik garanton se fibra benchtop përforcues mund të operohet stably për një kohë të gjatë. Mbrojtja Përgjigja qark me shpejtësi të lartë monitoron fuqinë e input dhe output sinjal automatikisht në mënyrë që ajo mund të shkurtuar funksionimin e pompë pushtet të lartë në rastin e pakësuar e sinjalit input për të garantuar sigurinë e të gjithë sistemit.

  Seritë MARS benchtop pushtet të lartë polarizimi-mbajtjen amplifiers fije e Connet lazer mund të përdoren gjerësisht në kërkimin shkencor, rreze koherente kombinuar dhe koherente sistemit ndjerë zbulimit, etj

  Features:

  • prodhimit të energjisë pik Lartë: 0.5W ~ 50W

  • shifër e ulët të zhurmës

  • Sistemi Turn-Key

  • Struktura Total PM fibra, PER lartë

  • Stabilitet të lartë, besueshmërisë së lartë

  Aplikimet:

  • koherente Zbulimi
  • koherente kombinuar
  • Atom zënë

  • Fiber ndjerë

  • Frekuenca doubler

  specifikimet :

  parametër

  njësi

  Specifikim

  Pjesë NO.

   

  MFAP-Yb-1-SF

  MFAP-Yb-5-SF

  MFAP-Yb-10-SF

  MFAP-Yb-20-SF

  MFAP-Yb-50-SF

  Gjatësi vale operativ 1

  nm

  1040-1090

  Fuqia Input 2

  mW

  ≥1

  Prodhimit të energjisë 3

  W

  1

  5

  10

  20

  50

  polarizim

   

  linear

  Izolimi input

  dB

  ≥30

  Izolimi output

  dB

  ≥30

  Singal të raportit të zhurmës

  dB

  ≥50

  Output varg harmonishëm të energjisë

  %

  10-100

  Polarizimi Extinction Raporti (PER)

  dB

  ≥17

  ≥15

  Output stabilitetin fuqia 4(8h)

  %

  ≤ ± 2

  cilësi Beam

  M 2

  ≤1.2

  ≤1.3

  Input lloj fibër

   

  PM980

  lloj fibër Output

   

  PM980

  fibra PLMA

  Gjatësia e fibra prodhimit

  m

  1

  lidhësit optike

   

  FC / APC ((opsionet e tjera në dispozicion)

  collimator

  furnizimi me energji elektrike

  VAC

  100-240

  temperatura operacion

  0 ~ + 35

  temperatura Storage

  -40 ~ + 85

  ftohjes Modaliteti

   

  I ftohur me ajër

  përmasat

  mm

  19 "2U

  19 "3U

  1. gjatësi vale Tipike operativ: 1053nm, 1064nm, 1083nm;

  2. Fuqia Tipike Output: 1W, 5W, 10W, 20W;

  3. Stabiliteti prodhimit të energjisë është i matur në 25 ℃, pas 30 minuta "të ngrohtë-up.

  Spectrum :

  f4d9a0b8-7824-4464-ada0-e9ad855d8fca

  Urdhërimin e informacionit :

  MFAP-Yb-10xx-B-PW-SF: PM

  10xx: gjatësi vale Veprojnë në nm, Shembull: 1053nm, 1064nm, 1083nm

  B: B-benchtop

  PW: Fuqia Output në W, Shembull: 0.5-0.5W, 1-1W, 10-10W

  SF: Frekuenca Single


 • Previous:
 • Next:

 • Connet Laser Technology Co, Ltd, është një sipërmarrje të teknologjisë së lartë e themeluar në vitin 2007, e cila është e specializuar në zhvillimin dhe prodhimin e burimit lazer, lazer fibër, përforcues fibër optike dhe produkteve të përafërta.

 • produkteve të përafërta