1064nm Pulse Short Fiber Laser për LIDAR - China Connet Laser Technology

1064nm Pulse Short Fiber Laser për LIDAR

Përshkrim i shkurtër:

fuqi të lartë pik, të lartë 1064nm energji të vetme impuls burim lazer fibër pulsojnë për LIDAR

Ose width ngushtë spektrit (<1nm) ose gjerësia e gjerë spektrit (dhjetëra nanometra) mund të sigurohet sipas kërkesës

Fuqi të lartë mesatare deri në 10W
Lartë kënduar impuls energjisë deri në MJ është në kërkesë

design Customized është i mirëpritur.

 


 • Standard Lead-Koha: 2-4 javë tipike
 • Kushtet Çmimi: FOB Shanghai
 • Prodhuesi: Connet Laser Technology
 • Customized Paketa / Size: Po, ju lutemi na kontaktoni
 • Më shumë informacion: Ju lutem na kontaktoni
 • Detail Product

  Connet Laser Technology Co., Ltd

  Produkt Tags

  Përshkrim i produktit:

  1064nm pulsojnë fibër lazer për LIDAR e Connet lazer është një fuqi e lartë pik, puls të lartë fibra të energjisë burim lazer. Duke përdorur konfigurimin MOPA dhe të gjithë-fibër dizajn optimizuar, lazer mund të ofrojë fuqinë Lartë Peak dhe afër difraksioni-kufizuar e prodhimit me cilësi rreze. 1064nm pulsojnë fibër lazer për LIDAR e Connet lazer është burim ideal për aplikimet LIDAR e 3D skanim, telemetrisë dhe varg gjetjen.

  1064nm pulsojnë fibër lazer për LIDAR e Connet Laser punëson paketën modul me dizajn kompakt dhe i thyer, të integruar me të shkaktojë të jashtëm dhe monitorimin e prodhimit sinkronizimi. Ajo është të vendoset lehtë dhe pa mirëmbajtje, duke siguruar një afat të jetë dhe operacion me kosto efektive. Ky përdorues mund të rregullojë gjerësi impuls dhe normë përsëritje të lazer me lidh kompjuterin. Ai është i përshtatshëm për integrimin e sistemit.

  Features:
  • fuqi maksimale e lartë: deri në 25kW
  fuqi • Mesatarja: 5W
  • Përsëritja norma rregullueshme: 30-500 kHz
  • cilësisë së shkëlqyer rreze

  Aplikimet:
  • LIDAR
  • 3D scanning
  • Gama gjetjen
  Zbulimi • Target
  • Telemetry

  S pecifications:

  parametër njësi Specifikim
  Pjesa No.   VFLS-1064-M-5-PL VFLS-1064-M-10-PL VFLS-1064-M-25-PL
  gjatësi vale operativ nm 1040-1083
  Pulse Width1 ns 1 deri 50
  përsëritja Vlerësoni2 KHz 30 ~ 500
  Fuqia Peak KW 5 10 25
  Fuqia mesatare w 5
  Prodhimit të energjisë Stabiliteti 3  % ± 2
  Beam Cilësia4 M 2 1.2 1.3
  Operacioni Mode   impuls të shkurtër
  polarizim   i rastësishëm
  Trigger Mode   TTL jashtëm
  Output Lloji Fiber   fibra SM ose fibra LMA
  Fiber Length m 0.5
  Output Connector Fiber   FC / APC + Collimator
  Kontrolli Interface   RS232
  Voltage operativ VDC 24
  Warm-up Koha min 1
  Temperatura operative ° C -10 ~ + 45
  Storage Temperatura ° C -20 ~ + 60
  peshë kg 2.8
  ftohjes Mode   I ftohur me ajër
  përmasat mm 200X135X60mm

  1. Gjerësia Pulse është e rregullueshme;

  2. Frekuenca është e rregullueshme;

  3. Stabiliteti prodhimit të energjisë është i matur në 25 ℃, pas 30 minuta "të ngrohtë-up;

  4. Cilësia rreze është e lidhur me fuqinë e prodhimit.

  Renditja   informacion:

  VFLS-1064-M-XX-YY-ZZ-PL

  Gjerësia Pulse në NS: XX
  YY: rate Përsëritja në kHz
  ZZ: Fuqia Peak në KW, 04-4kW


 • Previous:
 • Next:

 • Connet Laser Technology Co, Ltd, është një sipërmarrje të teknologjisë së lartë e themeluar në vitin 2007, e cila është e specializuar në zhvillimin dhe prodhimin e burimit lazer, lazer fibër, përforcues fibër optike dhe produkteve të përafërta.